Město Stockholm nás zvolilo jako partnera pro vývoj, správu a provoz svých IT systémů.
Součástí námi poskytovaných služeb je i automatizace a AIOps, modernizace aplikací a infrastruktury splňující přísné regulatorní požadavky. Náš kontrakt v hodnotě až 4 miliard švédských korun je na sedm až osm let.
Stockholm má vysoké požadavky na bezpečnost, dostupnost a místní kapacitu, na což jsme zareagovali poskytnutím řešení pro lokální datová centra a expertních týmů. Kromě toho zajišťujeme koordinaci, správu a rozvoj městských systémů i těch, které lokálně využívají správní orgány, společnosti a nadace města.

Pomocí technologií urychlujeme růst řetězce K Group
K Group je třetí největší maloobchodní řetězec v severní Evropě a zaměstnává přibližně 43 000 lidí. Roční obrat pak činí 13 miliard Euro. Bavíme se o více než 1800 prodejnách. Společnost Kesko, která je součástí K Group, je pak nejvíce udržitelným prodejcem potravin na světě.
Naše spolupráce s K Group je především o operations a vývoji, data managementu, automatizaci procesů, správě klíčových aplikací, integraci, cloudu i službách koncovým uživatelům.
„Máme skvělé vztahy s našimi klíčovými partnery. Pečlivě jsme prozkoumali naše možnosti a rozhodli jsme se pro přední technologické společnosti, včetně našeho strategického partnera Tietoevry, který prokázal schopnost pomoci nám stát se lídrem v digitalizaci, urychlit náš růst a zajistit kontinuitu businessu. Rozsáhlá automatizace IT služeb umožní značné zlepšení kvality našich služeb a efektivity nákladů,“ říká Arto Hiltunen, CIO společnosti Kesko.

Vývoj AWS cloud nativních aplikací pro klíčového hráče v telekomunikacích
Celý telekomunikační průmysl prochází procesem transformace, přechodem na technologie 5G, vysokou úrovní integrace s okolními telekomunikačními i dalšími ekosystémy. S tím souvisí potřeba okamžitého přístupu k datům používaným pro řadu účelů.
S více než 25 miliony zákazníků je Telia telekomunikačním lídrem v severní Evropě, nejvýznamnějším severským mediálním domem a ICT lídrem ve Finsku a baltských zemích.
Naším zadáním bylo zajistit instantní přístup k zákaznickým datům a fakturačním údajům a jejich využitelnost v mobilních aplikacích, objednávkových systémech, zákaznických aplikacích apod.
Pro realizaci jsme pracovali s komponentami AWS využívajícími stavební bloky jako Lambda, DynamoDB, Kafka pro streamování dat, dále programovacími jazyky Java a Typescript, Terraform,
integrací do mnoha datových zdrojů a sofistikovanými pre-catching a agregačními mechanismy k zajištěním instantních dat na vyžádání.
Po dobu více než roku pracoval na projektu náš až 13ti členný agilní tým developerů, AWS inženýrů, testerů či Scrum masterů.