Celý telekomunikační průmysl prochází procesem transformace, přechodem na technologie 5G, vysokou úrovní integrace s okolními telekomunikačními i dalšími ekosystémy. S tím souvisí potřeba okamžitého přístupu k datům používaným pro řadu účelů.
S více než 25 miliony zákazníků je Telia telekomunikačním lídrem v severní Evropě, nejvýznamnějším severským mediálním domem a ICT lídrem ve Finsku a baltských zemích.
Naším zadáním bylo zajistit instantní přístup k zákaznickým datům a fakturačním údajům a jejich využitelnost v mobilních aplikacích, objednávkových systémech, zákaznických aplikacích apod.
Pro realizaci jsme pracovali s komponentami AWS využívajícími stavební bloky jako Lambda, DynamoDB, Kafka pro streamování dat, dále programovacími jazyky Java a Typescript, Terraform,
integrací do mnoha datových zdrojů a sofistikovanými pre-catching a agregačními mechanismy k zajištěním instantních dat na vyžádání.
Po dobu více než roku pracoval na projektu náš až 13ti členný agilní tým developerů, AWS inženýrů, testerů či Scrum masterů.